Достапни линкови

Њујорк: Нема голем бран бегалци од Ирак


Високиот комесаријат за бегалци денеска соопшти дека засега нема голем бран бегалци од Ирак. Оваа агенција побара од соседните земји да ги отворат границите, бидејќи според проценките, по интензивирањето на војната во Ирак, би можело да дојде до бран на околу шестотини илјади бегалци. Комесаријат веќе подготвува бегалски логори во Иран, Јордан и Сирија.
XS
SM
MD
LG