Достапни линкови

Алжир: Половина милион граѓани го пречекаа Ширак


Околу половина милион граѓани на Алжир го пречекаа францускиот претседател Жак Ширак, кој е прв шеф на францусктата држава кој во последните 40 години пристигна во официјална посета на оваа поранешна француска колонија. Ширак е во тридневна посета на Алжир која е оценета како историска, а која би требало да придонесе за подобрување на односите мегу овие две земји.
XS
SM
MD
LG