Достапни линкови

Багдад: Новата власт во Ирак пример за другите народи на Блискиот исток


Новата власт во Ирак ке им служи на другите народи на Блискиот исток како пример на слободата, изјави претседателот на Соединетите американски држави Џорџ Буш. Повторното градење на Ирак ке бара непрекинати напори на многу нации, вклучувајки ја и нашата се наведува во извадоците од говорот на Буш што тој го одржа пред американскиот ентерпрајз институт.
XS
SM
MD
LG