Достапни линкови

Беит Лаиа: Загинаа четири израелски војници


Во експлозија на нагазна мина во градот Беит Лаиа, на Западниот брег, утринава загинаа четворица израелски војници, јави телевизијата Ал Џезеира. Одговорноста за нападот ја преземаа претставниците на движењето Хамас, како одговор на неодамнешнните судири со израелската војска во кој загинаа двајца активисти н движењето.
XS
SM
MD
LG