Достапни линкови

Јемен: Убиени тројца американски доктори


Денеска во јужен Јемен, како што јавуваат агенциите, биле убиени тројца американски доктори, а еден потешко повреден. Полицијата соопшти дека го уапсила човекот кој со полуавтоматска пушка ја нападнал мисионерската болница во градот Џибла. Се претпоставува дека станува збор за милитант, поврзан со исламистичката опозициона партија.
XS
SM
MD
LG