Достапни линкови

Вашингтон: САД подготвени за интензивирање на економскиот притисок


Американската администрација е подготвена да го интензивира економскиот притисок врз Северна Кореја преку азиските сојузниции и Обединетите нации доколку не прекине да ја развива нуклеарната програма, пишува денешен Њујорк тајмс.Според весникот, Советот за безбедност би можел да воведе санкции, а американските сили би биле ангажирани да ја спречат Северна Кореја да се снабдува со ракети.
XS
SM
MD
LG