Достапни линкови

Западен Брег: Убиени двајца припадници на Џихад


Израелски војници убиле двајца припадници на милитантната група Џихад откако врз нив бил отворен оган од страна на палестинците на Западниот брег. Израелската војска била во потрага по палестински екстремисти во селото Туфах во близина на Хеброн.
XS
SM
MD
LG