Достапни линкови

Пјонгјанг: Ќе се бара мирна солуција за корејскиот поблем


Северна и Јужна Кореа се согласиле дека треба да биде побарана мирна солуција за северно корејската нуклеарна програма. Меѓутоа, на крајот од четири дневните разговори во Пјонјанг мегу двете земји не е постигнат договор дека Северна Кореја ке се откаже од програмата за нуклеарно оружје. Ова го бараат и САД откако пред една недела Северна Кореа призна дека има таква програма.
XS
SM
MD
LG