Достапни линкови

Багдад: Евакуација на 118 државјани на Филипини поради можни напади на САД


Министерството за надворешни работи на Филипини нареди евакуација на 118 свои државјани во Ирак. Причина за ова се серизните показатели за американски напад врз Ирак, се вели во соопштението од Манила.
XS
SM
MD
LG