Достапни линкови

18 новозаразени со коронавирус во Македонија, до денеска на пладне вкупно 219


Илустрација

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата. Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со коронавирус, денеска до 12.00 часот, изнесува 219 лица.

Бројот на новозаразени по градови изнесува: Скопје - 11, Прилеп - 4, Куманово - 2 и Тетово - 1.

Според местото на живеење, досега случаи на коронавирус се регистрирани во Скопје (134), Дебар (43), Куманово (17), Штип (8), Прилеп (6), Охрид (3), Велес (3), Кавадарци (2), Тетово (2) и Гостивар (1)

XS
SM
MD
LG