Достапни линкови

Нови 12 заразени со коронавирус во Македонија, до пладне вкупно 148


Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 12 нови случаи на коронавирус во земјава. Од нив, 7 се од Скопје и 5 од Куманово.

Со ова вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12.00 часот изнесува 148 лица од кои 1 излекуван и 2 починати пациенти.

Според местото на живеење, досега случаи на КОВИД-19 се регистрирани во Скопје (88), Дебар (40, oд кои 1 починат), Куманово (8, од кои 1 починат), Штип (7), Кавадарци (2), Охрид (2) и Гостивар (1).

XS
SM
MD
LG