Достапни линкови

МВР поднело 15 пријави за лажни вести за ситуацијата со коронавирусот


МВР до ОЈО Скопје поднело вкупно 15 пријави за ширење на лажни вести кои се однесувале на состојбата со коронавирусот, информираше денес на прес-конференција министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев.

„МВР, преку одделот за компјутерски криминал, има поднесено 15 пријави до ОЈО за лажни вести во врска со коронавирусот. Постапено е со поднесување на соодветни поднесоци до ОЈО кое ќе треба да одлучи дали има елементи за кривично дело“, појасни министерот Чулев.

XS
SM
MD
LG