Достапни линкови

logo-print

Прв извоз на нафта од Либија под надзор на бунтовниците


Танкер за нафта се очекува да пристигне на либијското крабрежје денеска за првиот извоз на нафта под надзор на анти-владините бунтовници во земјата. За сега не се знае кој ја нарачал нафтата. Извозот на „црното злато“ од северноафриканската земја драстично се намали откако приврзаниците на опозицијата се побунија против режимот на Муамар Гадафи. Се шпекулира дека денешниот извоз ќе заврши во Катар.
XS
SM
MD
LG