петок, април 18, 2014 Скопје 04:59
 • Oпасна реторика на етнички поделби

  На речиси сите митинзи ВМРО-ДПМНЕ ја нагласува потребата да се добијат 62 пратеници за да не трпи уцени од ДУИ, а ДУИ да се гласа за 25 пратеници за да имаат поголемо влијание во Владата.

 • Големи скандали, мали ефекти

  Опозицијата месеци наназад отвара „жешки“ теми за начинот на практицирање на власта, но „големите“ скандали не наидуваат на големо внимание, ниту од јавноста, ниту од институциите

 • Премиерот Никола Груевски на средба со бизнис заедницата и стопанските комори. .

  Задолжувања за раздолжувања и во иднина

  Тие задолжувања владата не ги враќа туку постојано кога доспеваат старите ги отплаќа со земање нови кредити. Тоа е системот кој се случува и ова недела во предзиборието, коментира професор Никола Поповски.

 • Видео Путин: наместо да преговара, Киев испрати тенкови

  Обвинувањата за руска инволвираност во источна Украина се глупости, изјави рускиот претседател Владимир Путин денеска во Москва. Во меѓувреме, САД, Русија, Украина и ЕУ во Женева разговараат за излез од кризата.


ТВ Слободна Европа

Вашата JavaScript е исклучена или имате стара верзија на Adobe Flash Player.Спуштете ја новата верзија на Flash player.
Прв круг претседателски избориi
X
13.04.2014
Мал одѕив на гласањето на претеседателските избори во мешаните етнички општини како Топанско поле за разлика од општина Центар каде е забележана поголема излезност. Граѓаните се надеваат дека новиот претседател ќе им овозможи подобар живот.
Видео

Видео Прв круг претседателски избори

Мал одѕив на гласањето на претеседателските избори во мешаните етнички општини како Топанско поле за разлика од општина Центар каде е забележана поголема излезност. Граѓаните се надеваат дека новиот претседател ќе им овозможи подобар живот.
Видео

Видео Гласање во првиот круг од претседателските избори

Гласањето засега се одвива во мирна атмосфера и без проблеми
Видео

Видео Хајд парк - Дали кампањитe ќе ви помогнат да се определите?

Дали кампањите на политичките партии може да Ве предомислат во изборот за кого ќе гласате? Погледнете го видеото и коментирајте
Видео

Видео Анализа: Влијанието на претседателските врз парламентарните избори

Универзитетскиот професор Мерсел Биљали и политичкиот аналитичар Никола Спасов дебатираат за предизборната кампања и очекувањата од изборите.
Видео

Видео Дебата: Контра анализи за кампањата и исходот од изборите

Универзитетските професори Здравко Савески и Владимир Божиновски дебатираат за предизборната кампања и за очекувањата од претседателските и предвремените парламентарни избори.
Видео

Видео Интегрирано образование

Учениците од македонска и албанска националност од две тетовски села преку игра и низа активности се запознаваат и дружат и со тоа ги уриваат етничките бариери. Нивната средба беше дел од проектот на УСАИД за интегрирано образование во Македонија.
Видео

Видео Што мислат граѓаните за досегашниот тек од кампањата

Кампањата за претседателските избори е во полн ек. Некој знае како ќе гласа и не му е потребна кампања, некој сеуште размислува.
Видео

Видео Маријана Велкова Лончар, Организација на потрошувачи на Македонија

Маријана Велкова Лончар, Организација на потрошувачи на Македонија
Видео

Видео Партиските подмладоци се обврзаа на фер избори

Подмладоците на политичките партии потпишаа декларација за фер и слободни избори во организација на Институтот за економски стратегии и меѓународни односи „Охрид“. Тие се обврзаа на достоинствена кампања, фер и демократски избори без заплашувања, уцени, навреди и притисоци врз граѓаните.
Видео

Видео Цивил - Избери Демократија

Невладината Цивил денеска во Жена парк, на граѓански собир насловен „Избери демократија“, го промовираше најновиот извештај за состојбата со човековите права во Македонија.
Видео

Видео Вељаноски ги распиша изборите, ДИК треба да ги спроведе според закон

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски денеска го потпиша Решението за распишување предвремени парламентарни избори. Предвремените парламентарни избори треба да се одржат на 27 април, истовремено со вториот круг од изборите за претседател на Република Македонија
Видео

Видео Марш против сиромаштија во Скопје

Неколку стотици луѓе излегоа на денешниот Марш против сиромаштијата во Скопје што симболично започна во 5 минути до 12 часот.
Видео

Видео Кај Мостар одбележана 10-годишнината од загинувањето на Борис Трајковски

Во близина на Мостар, на местото на авионската несреќа, беше одбележана 10 годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и неговите соработници. Присуствуваа делегации на РМ и на БиХ, предводени од Ѓорѓе Иванов и Жељко Комшиќ.
Видео

Видео Хајд Парк: Дали се живее со 8.000 денари месечно?

Согласно владините предлози, минималната плата во Македонија треба да изнесува 8.050 денари месечно. Дали се преживува со ваков приход? Погледнете го видеото и коментирајте
Видео

Видео Стечајци, протести, независност, Венизелос

Седмичен видео осврт на случувањата на Балканот
Видео

Видео Венизелос во посета на Македонија

Вицепремиерот и шеф на грчката дипломатија Евангелос Венизелос е во посета на Македонија во рамките на турнејата во шест главни градови на Западен Балкан. Венизелос и во Скопје на средби со претставници на државниот врв, но и на опозицијата.
Видео

Видео Судири меѓу стечајците и полицијата во Скопје

Неколкумина полесно повредени, двајца приведени, па по интервенцијата на Хелсиншкиот комитет ослободени демонстранти и една интервенција на возилото на Брза помош е епилогот од судирите меѓу демонстрантите и полицијата на денешниот протест на стечајците пред владата.
Видео

Видео Протести пред амбасадата на БиХ во Скопје

Движењето за социјална правда „Ленка“ заедно со други левичарски иницијативи протестираа пред амбасадата на Босна и Херцеговина во Скопје во знак на солидаризирање со босанските граѓани кои протестираат против политичката елита барајќи социјална правда
Видео

Видео Законите за медиуми се добри, но важна е примената

Претставничката на ОБСЕ за слобода на медиумите, Дуња Мијатовиќ, на крајот од три-дневната посета на Македонија, оцени дека законите се добри, но битна е примената. Проблем се и владините реклами во медиумите.
Видео

Видео Даниелсон: Не се можни преговори за членство без решение за името

Директорот на директоратот за проширување на ЕУ, Кристијан Даниелсон кој е во дводневна посета на Македонија одржа предавање на правниот факултет на тема „Предизвиците на проширувањето на ЕУ“.
Видео

Видео Ји: Сакаме да помогнеме во евроинтеграциите

Заменик-помошникот државен секретар на САД разговарал за пречките во македонските евроинтеграции со претставници на државниот врв и опозицијата во текот на официјалната посета на земјава.
Видео

Видео Разговор со Данчо Ангелковски, невработен, кој секојдневно чека на Јужниот булевар некој да го најми за работа

Голем број невработени секојдневно чекаат на улица да бидат изнајмени за тешка физичка работа бидејќи тоа им е единствениот начин да го прехранат семејството. Данчо Ангелковски, татко на две деца, е еден од нив.
Видео

Видео Хато Бренер- Корупцијата ги прави Германците претпазливи инвеститори

Корупцијата е проблем и во вашата земја. Германците се многу претпазливи со оваа работа затоа што многу се казнува во Германија ако ги правите тие работи, вели Хато Бренер, германски консултант за извоз и претседател на Европската асоцијација на средни претпријатија.
Видео

Видео Семејното насилство во пораст

Интервју со Билјана Настовска од невладина организација Млади активисти против семејно насилство.
Видео

Видео Хајд парк - Очекувања во 2014

Што очекуваат граѓаните на Македонија од Новата 2014 година на приватен план, а што од државата?
Видео

Видео Протест на првата годишнина од 24 декември

Група граѓански активисти со транспарент „Борбата продолжува“ протестираа пред Собранието на Македонија, за да ја одбележат годишнината од 24 декември, кога за време на носење на буџетот за 2013 од Собранието беа исфрлане пратеници и новинари.
Видео

Видео Марш против загаден воздух

Неколку невладини денеска во знак на протест маршираа од плоштадот Македонија до владата против загадениот воздух. Тие повикаа на низа мерки со кои може во земјата во иднина полесно да се дише.
Видео

Видео Бесплатни маски против загадувањето на воздухот во Скопје

Цела недела воздухот во главниот град на Македонија, Скопје, е енормно загаден. На неколку раскрсници во центарот на градот се поставени кутии со бесплатни медицински маски за потребите на граѓаните. На нив пишува „Дишењето во Скопје е штетно за вашето здравје“.
Видео

Видео Расправа во Собрание за притвор, медиуми и протести

Анализа за почитување на уставно загарантираното право на пресумпција на невиност, наодите за злоупотреба на притворот, загрозување на слободата на изразување и медиумски слободи и правото на изразување јавен протест во Република Македонија".
Видео

Видео Бутарис: отворање патишта за соработка

Градоначалникот на Солун Јанис Бутарис во прва посета на Скопје за промовирање на областите кои Солун ги има дефинирано како можност за унапредување на билатералната соработка во иднина. Еве што вели за економската соработка, но и за Скопје 2014.
Видео

Видео Хајд Парк: Геј парада во Скопје?

Дали има услови за одржување на геј парада во Македонија и дали би подржале ваква иницијатива? Погледнете го видеото и коментирајте
Видео

Видео Жерновски - Обвинителството мора да се изјасни за Скопје 2014

Градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски вели дека воопшто не е изненаден од резултатите од извештајот за Скопје 2014. Кај него, како што вели, останува само надежта дека институциите нешто ќе преземат за сакционирање на виновниците
Видео

Видео Ексклузивно: Животот на атентаторот Освалд во Минск

Според официјалните резултати за атентатот врз Џон Кенеди, тој бил убиен од истрели од проблематичниот 26-годишен маринец ветеран кој се вратил од бегство во Советскиот Сојуз, Ли Харви Освалд. Тој две години живеел и работел во Минск. За прв пат, сведочат луѓе од Минск, што го познавале.
Видео

Видео Марш за толеранција

Под слоганот „Македонија има љубов за сите - Насилството не почнало и нема да заврши со мене!“, во Скопје се одржа марш по повод Меѓународниот ден на толеранцијата. Хелсиншкиот комитет и ЛГБТИ центарот за поддршка соопштија дека маршот е посветен на правото на живот ослободен од насилство.
Видео

Видео Американска донација за побезбедни граници

Граничната полиција и Царинската управа добија американска донација во опрема вреднa 479 илјади долари, со која ќе им се олесни работата.
Видео

Видео Владата издвоила три милиони евра за кампањите против абортус

Владата потрошила 180 милиони денари за кампања против абортусот, наместо за унапредување на здравјето на жените.
Видео

Видео Кампања -Македонија има љубов за сите

Хелсиншкиот комитет и ЛГБТ центарот за поддршка ја промовираа кампањата „Македонија има љубов за сите“
Видео

Видео Ховит: Политичкиот дијалог е приоритет

По средбата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, известувачот за Македонија во ЕП, Ричард Ховит изјави дека неговата цел е да испрати порака до сите партии во земјава да се создаде консензус со кој ќе се осигура евроа-тлантската иднина на Македонија.
Видео

Видео СДСМ: Кој нареди полициска интервенција?

Пратениците на опозицијата облечени во маички „Слобода за Кежо" побараа седница на анкетната комисија за човекови права за да се расчисти кој во МВР го даде налогот да се спречи протестот на новинарите.
Видео

Видео Со специјалци против мирен протест

Во тензична атмосфера со меѓусебни туркања со полицијата помина протестот на новинарите за поддршка на новинарот Томислав Кежаровски. Новинарите се обидоа да го поминат полицискиот кордон откако не им беше дозволено да протестираат пред Музејот на македонската борба за државност и самостојност. Полицијата насила ги спречи.
Видео

Видео Пивоваров: Последици од лустрацијата врз безбедноста

Ако САД спроведеше лустрација како македонската и ЦИА ќе се распаднеше, вели поранешниот прв човек на военото разузнавање и универзитетски професор Владимир Пивоваров. Во интервјуто зборува за последиците од лустрацијата врз безбедносните служби како и за правните аспекти на аферата „Шпион“.
Видео

Видео Орав: Извештајот го напишаа сите во Македонија

Евроамбасадорот Аиво Орав во Скопје одржа прес конференција откако во Брисел еврокомесарот за проширување Штефан Филе препорача по петти пат почеток на преговорите меѓу Македонија и Европската унија. Македонија, според Орав, мора да демонстрира посветеност за евроинтеграциите преку адресирање на клучните забелешки во извештајот: слободата на медиумите, владеењето на правото и добрососедските односи
Видео

Видео Хајд Парк - Името или ЕУ?

Европската комисија во новиот извештај за напредокот на Македонија бара брзо решавање на спорот со името со Грција. Ги прашавме граѓаните дали се за изнаоѓање на компромисно решение, односно промена на името, со цел влез во ЕУ?
Видео

Видео Сахара мировен самит

Во новиот македонски театар се одржа мировниот самит во рамки на Сахара балканскиот мировен фестивал. Самитот го организираше Сахара групацијата на Субрата Рој. Специјален гостин на самитот, кој имаше и свое обраќање беше британскиот премиер Тони Блер.

ФокусМладинска On-line колумна


Свет

Видео Путин: наместо да преговара, Киев испрати тенкови

Обвинувањата за руска инволвираност во источна Украина се глупости, изјави рускиот претседател Владимир Путин денеска во Москва. Во меѓувреме, САД, Русија, Украина и ЕУ во Женева разговараат за излез од кризата. Повеќе

Повеќе текстови

Eкономија

Премиерот Никола Груевски на средба со бизнис заедницата и стопанските комори. .

Задолжувања за раздолжувања и во иднина

Тие задолжувања владата не ги враќа туку постојано кога доспеваат старите ги отплаќа со земање нови кредити. Тоа е системот кој се случува и ова недела во предзиборието, коментира професор Никола Поповски. Повеќе

Повеќе текстови

Мултимедиа

Вашата JavaScript е исклучена или имате стара верзија на Adobe Flash Player.Спуштете ја новата верзија на Flash player.
i
|| 0:00:00
...
 
🔇
X
Фотогалерија

Фотогалерија Посета на молдавскиот автономен регион Гагаузија

Како што украинските тензии со Русија се зголемуваат така и жителите на соседна Молдавија стануваат се повознемирени. Во февруари етничките турци кои зборуваат руски и се со православна вера гласаа нивниот автономен регион Гагаузија да има поблиски врски со Русија. Молдавската влада референдумот го прогласи за незаконски. Гагузија има 155 илјади жители.
Видео

Видео Сепаратистички лидер во Славјанск, Украина, бара помош од Путин

Вјачеслав Пономаров, сепаратистички про-руски лидер во источниот украински град Славјанск, на прес конференција побара од рускиот претседател Владимир Путин да им помогне.
Фотогалерија

Фотогалерија Гласаа и кандидатите

На своите избирачки места гласаа и кандидатите за претседател, како и другите политичари. Сите во изјавите очекуваат фер и демократски избори.
Фотогалерија

Фотогалерија Политички постери: 100 години судир на идеологии

Европа се подготвува да ја одбележи 100 годишнината од Првата светска војна. По тој повод во Центарот за современа уметност во Прага се одржува изложба на политичката пропаганда од таа војна до денес.
Видео

Видео Тепачка во парламентот на Украина

До тепачката дојде откако лидерот на Комунистите во парламентот оцени дека за случувањата во Украина се виновни националистите.
Фотогалерија

Фотогалерија Крим: одморалиште за елитата

Со преземањето на Крим, Русија не само што ги прошири своите граници, туку поврати километри од сончевиот и легендарен крајбрежен имот. Еве еден поглед на историјата Крим како врвна дестинација за одмор.
Фотогалерија

Фотогалерија Во Иран и девојчиња "загреани" за паркур

Во Техеран, паркурот станува се повеќе популарен и меѓу младите иранки. Тие серизно и секојдневно тренираат, како во сала, така и на отворено.
Фотогалерија

Фотогалерија Прослави на Норуз, Денот на пролетта

Првиот ден од пролетта се прославува во многу муслимански земји во светот. Празникот, познат како Норуз, или Персиска Нова година низ фотографии од Блискиот Исток, преку Кавказот до Централна Азија.
Фотогалерија

Фотогалерија Замоци крај патот: Невообичаени автобуски станици од советско време

За време на патувањата по поренешниот Советски сојуз, канадскиот фотограф Кристофер Хервиг открива дека тогашните автобуски станици биле своевидна архитектонска и поп арт изложба на советската ера.
Фотогалерија

Фотогалерија Насловни страници за Путин и Крим

Преглед на дел од насловните страници за интервенцијата на рускиот претседател Владимир Путин на Крим.
Фотогалерија

Фотогалерија Крим во воена опсада

На Крим во изминативе неколку денови, според новинските агенции, биле распоредени над 6 илјади рсуки војници. Тие патролираат на сите позначајни места на полуостровот.
Фотогалерија

Фотогалерија Од затворањето на ЗОИ во Сочи

Со свечена церемонија на стадионот „Фишт“ во Сочи беа затворени 22 Зимски олимписки игри на кои учествуваа околу три илјади спортисти од 88 земји. „Организаторите го исполнија тоа што го ветија. Му се заблагодарувам на претседателот на Русија, Владимир Путин кој лично се ангажира Олимпијадата да помине во најдобар ред“, изјави првиот човек на Меѓународниот олимписки комитет Томас Бах. Домаќин на следните ЗОИ ќе биде јужнокорејскиот град Пјонгчанг во 2018 година.
Видео

Видео По најкрвавиот ден во Киев

Во текот на изминатата ноќ опозициски активисти останале на плоштадот Мајдан во Киев опколени со оган и чад од запалените шатори и од припадници на специјалната полиција. Во претходните судири загинале 20 демонстранти и полицајци.
Фотогалерија

Фотогалерија Ден против насилството врз жените

Под мотото „Една милијарда се крева за правда“, со музика и танц во Скопје се одбележа В-Ден (V-Day), ден против насилство врз жените. Според статистиката, една од три жени е малтретирана во текот на нејзиниот живот.
Видео

Видео Пленум на граѓаните на Сараево

Просториите во кои требаше да се одржи пленумот не беа доволни да ги прими незадоволните жители на Сараево. Затоа и пропадна обидот за формулирање на барањата што треба да ми бидат упатени на властите. Новиот пленум е закажан за 14 февруари во Олимписката сала „Зетра“.
Фотогалерија

Фотогалерија Бих по нередите

По социјалните нереди што деновиве ја зафатија Босна и Херцеговина. Демонстрантите бараат оставка на владата незадоволни од големата невработеност и корупцијата.
Фотогалерија

Фотогалерија Западниот печат со остар поглед врз путиновата Русија

Рускиот претседател Владимир Путин се надева дека ќе ги искористи Олимписките игри во Сочи за да го поправи имиџот на Русија. Но олимпискиот проект е оптоварен со прашања за корпуција, страв за безбедноста и гнев за законот за геј пропагандата кој се усвои во Русија минатата година. Ова се фотографиите на главните светски магазини
Фотогалерија

Фотогалерија На барикадите во Киев

Веќе два месец траат антивладините протести во Киев откако украинскиот претседател Виктор Јанукович одби да го потпише договорот за поблиски односи со ЕУ. Како се живее на барикадите, од приказната искажана во црно бели фотографии.
Фотогалерија

Фотогалерија Водици во Скопје, Охрид, Дојран и Струга

Православните Христијани денес го празнуваат празникот Богојавление – Водици.
Фотогалерија

Фотогалерија Вевчани под маски

Под мотото „Биди и ти вистински Василичар“, се одржува карневалот во Вевчани. „Индискиот милијардер Субрата Рој, пирати, функционери, традиционални маски“ си најдоа место на карневалот.
Фотогалерија

Фотогалерија Црквата од 12 век во Курбиново е приказ за негрижата кон македонското културно наследство

Долги и дебели пукнатини по фасадата, пожолтени фрески, пукнатини по ѕидното сликарство и на самата градба. Ова се само дел од оштетувањата на црквата Св.Ѓорѓи во преспанското село Курбиново која датира од 12 век (1191 година).
Фотогалерија

Фотогалерија 2013 во слики

Од нереди и демонстрации, од невремиња и таги, до големи победи и успеси. 2013 година, уште еднаш го покажа светот со сите негови убави и ложи страни. Нареднава галерија без зборови и објаснувања нема само да ве потсети на некои настани и луѓе во 2013 година.
Повеќе


ТВ Интервју

Вашата JavaScript е исклучена или имате стара верзија на Adobe Flash Player.Спуштете ја новата верзија на Flash player.
Интервју со Крис Хеншоi
|| 0:00:00
...
 
🔇
X
16.03.2014
Интервју со Крис Хеншо, директор на Националниот демократски институт во Македонија
Видео

Видео Интервју со Крис Хеншо

Интервју со Крис Хеншо, директор на Националниот демократски институт во Македонија
Видео

Видео Интервју со Стево Пендаровски

Интервју со претседателскиот кандидат Стево Пендаровски
Видео

Видео Интервју со Илијаз Халими

Повиците за бојкот на изборите се во спротивност со демократските принципи, вели претседателскиот кандидат на ДПА, Илијаз Халими, во интервју за Радио Слободна Европа.
Видео

Видео Интервју со Зоран Поповски

Интервју со претседателскиот кандидат на ГРОМ, Зоран Поовски
Видео

Видео Интервју со Мендерес Кучи

Интервју со Мендерес Кучи, претседател на Стопанската комора на северозападна Македонија
Видео

Видео Интервју со Муса Џафери

Интревју со Муса Џафери, вицепремиер задолжен за спроведување на Рамковниот договор
Видео

Видео Интервју со Зоран Трајчевски

Интервју со Зоран Трајчевски, претседател на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги
Видео

Видео Интервју со Лоренс Оер

Интервју со Лоренс Оер, амбасадор на Франција во Македонија
Видео

Видео Интервју со Аиво Орав

Интервју со амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Аиво Орав
Видео

Видео Интервју со Никола Рилкоски

Интервју со претседателот на ДИК, Никола Рилкоски.
Видео

Видео Интервју со Бранко Раковец

Интервју со Бранко Раковец, амбасадор на Словенија во Македонија
Видео

Видео Интервју со Иџет Мемети

Интервју со Иџет Мемети, Народен правобранител на Република Македонија
Видео

Видео Интервју со Талат Џафери

Интервју со министерот за одбрана Талат Џафери
Видео

Видео Интервју со Али Ахмети

Интервју со Али Ахмети, претседател на ДУИ.
Видео

Видео Интервју со Ѓорѓи Јанчевски

Интервју со претседателот Здружението на банкарство, Ѓорѓи Јанчевски.
Видео

Видео Интервју со Љупчо Зиков

Интервју со претседателот на Алијансата за позитивна Македонија Љупчо Зиков.
Видео

Видео Интервју со Стевчо Јакимовски

Интервју со Стевчо Јакомовски, претседател на ГРОМ и градоначалник на Општина Карпош
Видео

Видео Интервју со Ванчо Узунов

Интервју со потпретседателот на СДСМ, Ванчо Узунов.
Видео

Видео Интервју со Фатмир Бесими

Интервју со Фатмир Бесими, вицепремиер задолжен за евроинтеграции.
Видео

Видео Интервју со Андреј Жерновски

Интервју со Андреј Жерновски, градоначалник на Општина Центар.
Видео

Видео Интервју со Мариет Схурман

Интервју со Мариет Схурман, холандска амбасадорка во Македонија.
Видео

Видео Интервју со Насер Селмани

Интервју со Насер Селмани, претседател на Здружението на новинари на Македонија.
Видео

Видео Интервју со Зоран Заев

Интервју со Зоран Заев, претседател на СДСМ.
Видео

Видео Интервју со Блерим Беџети

Интервју со Блерим Беџети, министер за правда.
Видео

Видео Ѓорги Сламков

Претседател на Државна Комисија за спречување на корупција.
Видео

Видео Интервју со Димитар Богов

Интервју со гувернерот на Народна банка на Република Македонија, Димитар Богов.
Видео

Видео Интервју со Мендух Тачи

Интервју со Мендух Тачи, претседател на ДПА.
Видео

Видео Интервју со Кристофер Ивон

Интервју со британскиот амбасадор во Македонија, Кристофер Ивон
Видео

Видео Интервју со Петар Гошев

Интервју со Петар Гошев.
Видео

Видео Интервју со Муса Џафери

Интервју со вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор, Муса Џафери
Видео

Видео Интервју со Господин Петар

Интервју со Господин Петар, митрополит преспанско-пелагониски
Видео

Видео Интервју со Гудрун Штајнакер

Интервју со Гудрун Штајнакер, амбасадорка на Германија во Македонија.
Видео

Видео Интервју со Зоран Заев

Интервју со лидерот на СДСМ Зоран Заев
Видео

Видео Интервју со Реис ул Улема Сулејман Реџепи

Интервју со Реис ул Улема Сулејман Реџепи, поглавар на Исламската верска заедница во Македонија.
Видео

Видео Интервју со Лоренс Оер

Интервју со Лоренс Оер, амбасадорка на Република Франција во Македонија.
Видео

Видео Интервју со Влатко Поповски

Интервју со Влатко Поповски, директор на Агенцијата за вработување.
Видео

Видео Интервју со Гордана Јанкулоска

Интервју со министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.
Видео

Видео Интервју со Андреј Жерновски

Интервју со Андреј Жерновски, градоначалник на општина Центар.
Видео

Видео Интервју со Крис Хеншо

Интервју со Крис Хеншо, директор на Националниот демократски институт за Македонија.
Видео

Видео Интервју со Уранија Пировска

Уранија Пировска, извршен директор на Хелсиншкиот комитет во Македонија
Видео

Видео Интервју со Фатмир Бесими

Интервју со Фатмир Бесими, вицепремиер за евроинтеграции.
Видео

Видео Драги Змијанац

Извршен Директор на Детската Амбасада „Меѓаши“
Видео

Видео Интервју со Денко Малески

Интервју со Денко Малески, универзитетски професор и поранешен министер за надворешни работи.
Видео

Видео Интервју со Миливоје Ѓорѓевиќ

Интервју со Миливоје Ѓорѓевиќ, коосновач на продукцијата Еф Икс Три Икс.
Видео

Видео Интервју со Кристофер Ивон

Интервју со Кристофер Ивон, амбасадор на Велика Британија во Република Македонија.
Видео

Видео Интервју со Талат Џафери

Интервју со министерот за одбрана Талат Џафери.
Видео

Видео Интервју со Петар Гошев

Интервју со Петар Гошев.

Избор на уредникот

Хајд Парк

Дали кампањите на политичките партии може да ве предомислат во изборот за кого ќе гласате?

Дали кампањите на политичките партии може да ве предомислат во изборот за кого ќе гласате?

Погледни го видеото

Анкета

Анкети архива
itunes advert