Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Узбекистан во критична состојба


Ислам Каримов

Ислам Каримов

Руската новинска агенција РИА јави дека властите во Узбекистан денеска издале соопштение во кое се наведува дека претседателот Ислам Каримов бил во критична состојба по претрпениот мозочен удар. Во соопштението се додава дека тој бил хоспитализиран на 24 август, но оти во изминативе 24 часа неговата состојба, според докторите, станала критична.

XS
SM
MD
LG