Достапни линкови

logo-print

Собранието го одобри буџетот на Јанева


Катица Јанева

Катица Јанева

Собранието на денешната седница седница го усвои буџетот на специјалната обвинителка Катица Јанева. Без ниту еден збор расправа пратениците го одобрија буџетот во износ од околу еден милион евра на предлог на министерот за финансии Зоран Ставрески. Но, Јанева се уште чека на целосно комплетирање на нејзиниот тим за да започне со работа. Тимот на Јанева е една од спорните точки во преговорите за спроведување на договорот од Пржино за кои се уште нема договор.

XS
SM
MD
LG