Достапни линкови

logo-print

Грчкиот заменик министер за финансии поднесе оставка


Грчкиот заменик министер за финансии Надиа Валавани го информираше премиерот Алексис Ципрас дека поднесува оставка од функцијата, соопштија од Министерството. Заменик министерката ја поднела оставката на 13 јули. Валавани во писмото му се заблагодарува на премиерот што и дал можност „да им служи на напорите за ослободување“.

XS
SM
MD
LG