Достапни линкови

logo-print

Седумина убиени во напад на полициска станица во Ирак


Најмалку седум луѓе се убиени во напад на полициска станица северно од ирачкиот главен град Багдад. Нападот се случил утринава откако бомбаш самоубиец влегол со автомобил полн со експлозив зад заштитните ѕидови на полициската станица. Полицијата соопшти дека најмалку пет полицајци се убиени, а 11 лица се повредени. Местото Тармијан каде што се случи инцидентот се наоѓа 50 километри северно од Багдад. Засега никој не ја презема одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG