Достапни линкови

logo-print

Засега без успех потрагата по малезискиот авион


Австралиските обиди за откривање на остатоците на исчезнатиот малезиски авион на Индискиот океан засега биле неуспешни. Претходно, на снимки добиени преку сателит биле забележани два пловечки објекта на околу 2300 километри западно од Австралија за кои се верува дека се делови на авионот 23д луѓе кој исчезна на 8 март на летот меѓу Куала Лумпур и Пекинг. Остатоците беа забележани пред шест денови и оттогаш трае потрагата по нив. Некои веруваат дека во меѓувреме тие потонале.
XS
SM
MD
LG