Достапни линкови

logo-print

Иванов не оди во Сочи


Ѓорге Иванов

Ѓорге Иванов

Посетата на македонскиот претседател Ѓорге Иванов на Сочи е откажана поради сериозен дефект на државниот авион при стартувањето на моторите. Од Кабинетот на Претседателот потврдуваат дека Иванов изутрината требало да полета за Сочи, но оти тоа не се случило поради дефект. Како што беше најавено, претседателот Иванов требаше да присуствува на отворањето на 22. Зимски олимписки игри, кои се одржуваат во рускиот град Сочи, од каде требаше да замине за Москва. Од Кабинетот информираат дека Иванов, сепак со редовна линија ќе отпатува за Москва.
XS
SM
MD
LG