Достапни линкови

logo-print

Маргвелашвили победи на изборите во Грузија.


Грузиските изборни власти соопштија дека според прелиминарните резултати, Георги Маргвелашвили е јасен победник на претседателските избори во земјата.
Тој како кандидат на владеачката коалиција „Грузиски сон“ на премиерот Бидзина Иванишвили има освоено над 62 проценти.
Според централната изборна комисија, излезноста на изборите била 46.6 проценти.
XS
SM
MD
LG