Достапни линкови

logo-print

Обама вети повеќе информации во врска со тајните следења


Американскиот претседател Барак Обама на денешната заедничка прес конференција со германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин, изјави дека наскоро ќе бидат објавени повеќе детали во врска со американската тајна програма за следење. Обама истакна и дека за овие програми ќе ги информира германските сојузници и оти американските разузнавачи интензивно соработуваат со германските колеги. Обама додаде дека над 50 закани во делови од светот биле откриени и спречени благодарение на овие програми за тајно следење.
XS
SM
MD
LG