Достапни линкови

logo-print

Кинескиот премиер вети поголема соработка со Пакистан


Кинескиот премиер Ли Кечијанг

Кинескиот премиер Ли Кечијанг

Кинескиот премиер Ли Кечијанг при посетата на Пакистан вети дека ќе го зајакне стратешкото партнерство со земјата. Според него, пријателството меѓу Кина и Пакистан се зголемува и повика на заеднички напори за уште подобра и посветла иднина на билатералните односи. Кечијанг по средбите со пакистанските лидери порача и дека на двете земји приоритет треба да им биде енергетската соработка.
XS
SM
MD
LG