Достапни линкови

logo-print

Предавање на претседателот Иванов во Доха


претседателот Ѓорге Иванов

претседателот Ѓорге Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов ја продолжува официјалната посета на Катар. Тој денеска на Универзитетот Џорџтаун во Доха ќе одржи предавање на тема „Балканот и Заливот: крстосница на цивилизациите“. Во состав на македонската делегација е и министерот за економија Ваљон Сарачини кој вчера потпиша Меморандум за разбирање за туристичка соработка меѓу двете земји, а беше потпишан и Меморандум за соработка меѓу стопанските комори на Македонија и Катар.
XS
SM
MD
LG