Достапни линкови

logo-print

Ракетен напад на Кабул


Куќа оштетена од ракетен напад

Куќа оштетена од ракетен напад

Авганистанската полиција соопшти дека најамлку три ракети биле истрелани во Кабул. Се уште нема информации дали има повредени во нападот. Полицијата соопшти дека ракетите паднале во близина на приватна телевизиска станица и на една канцеларија на авганистанската разузнавачка служба.
Тоа е прв напад на Кабул по оној во септември, кога загинаа осум јужно Африканци и четворица Авганистанци.
XS
SM
MD
LG