Достапни линкови

logo-print

Уште три дена до претседателските избори во САД


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Останаа уште три дена од кампањата до претседателските избори во САД. Според анкетите, шансите на претседателот Барак Обама и неговиот противник Мит Ромни се изедначени. И двајцата кандидати се осврнаа на невработеноста која овој месец се зголемила на 7,9 насто, но и на новите работни места кои биле отворени.
Според Обама, новите работни места овозможиле САД да закрепанат од кризата. Ромни пак изјави дека невработеноста е знак дека економијата е во застој.
XS
SM
MD
LG