Достапни линкови

logo-print

Српскиот мандатар Дачиќ разговараше со претседателот на Албанија


Мандатарот за состав на владата на Србија, Ивица Дачиќ денеска по телефон разговараше со новоизбраниот претседател на Албанија, Бујар Нишани за унапредување на билатералните односи.
„Заедничка е определбата за унапредување на нашите билатерални односи во интерес на мирот и стабилноста на регионот“, изјави Дачиќ.
Нишани пред изборот за претседател на Албанија беше министер за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG