Достапни линкови

logo-print

Ерменскиот претседател во посета на седиштето на НАТО во Брисел


Ерменскиот претседател Серж Саркисјан

Ерменскиот претседател Серж Саркисјан

Ерменскиот претседател Серж Саркисјан денеска треба да го посети седиштето на НАТО во Брисел. Саркисјан ќе се сретне со генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен и ќе се обрати пред Северноатлантскиот совет.
Ерменија се приклучи на Партнерство за мир на НАТО во 1994 година и учествува во неколку други НАТО програми.
Денешната посета на седиштето на НАТО ќе му биде трета на Саркисјан откако е претседател на Ерменија.
XS
SM
MD
LG