Достапни линкови

logo-print

Протести во Скопје поради убиството во Гостивар


Неколку стотини албански граѓани протестираа денеска (02.03.2012) поради убиството на двајца гостиварчани од страна на полицаец. Тие бараа оставка од министерката Јанкулоска. На протестите, пак, организирани од движењето Стоп за полициска бруталност, се појавија десетина демонстранти.

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG