Достапни линкови

logo-print

Иран ќе се одмаздува на земјите кои се обидуваат да го нападнат


Командатот на револуционерната гарда генералот Хосеин Салами

Командатот на револуционерната гарда генералот Хосеин Салами

Иран ќе и се одмазди на секоја земја, која ќе се обиде да изврши напад врз неа. Командатот на револуционерната гарда генералот Хосеин Салами изјавил дека тие ќе се спротистават на сите непријателски опреации против исламската република, каде и да се наоѓаат.
САД и Израел не ја отфрлаат можноста за воен напад врз Иран доколку не се реши проблемот со нуклеарната програма. Иран тврди дека неговата нуклеарна програма е мирољубива.
XS
SM
MD
LG