Достапни линкови

logo-print

Лужков повикан да сведочи во Москва


Поранешниот градоначалник на Москва Јури Лужков денеска изјави дека бил повикан да сведочи во судскиот случај за банката што ја основал. Тој за руската новинска агенција Интерфакс изјави дека ќе се појави во суд кога ќе се врати во Русија. Лужков и неговата сопруга Јелена Батурина се осомничени дека преку банката и фирмата на Батурина во 2009-тата година проневериле 420 милиони долари. Брачниот пар ја напушти Русија во септември 2010-тата година
XS
SM
MD
LG