Достапни линкови

logo-print

Манасиевски си поднесе оставка од функцијата лидер на ЛДП


Јован Манасиевски, претседател на ЛДП

Јован Манасиевски, претседател на ЛДП

Лидерот на ЛДП Јован Манасиевски денеска соопшти дека поднел оставка на партиската функција.
Манасиевски на прес-конференција изјави дека оставката ја поднесува поради неуспехот на предвремените парламентарни избори на кои ЛДП не доби ниту еден пратенички мандат.
Тој рече дека нов лидер на ЛДП ќе биде избран на конгрес закажан најверојатно во септември.
XS
SM
MD
LG