Достапни линкови

logo-print

Петмина загинати во американски рактен напад во Пакистан


Петмина загинале во ракетен напад на американската војска во Пакистан, во близина на авганистанската граница, соопштија пакистанските разузнавачки служби. Нападот се случил во регионот Вазиристан. Во понеделникот тројца милитанти загинаа во истиот регион при напад на американско безпилотно летало.
XS
SM
MD
LG