Достапни линкови

logo-print

Иванов ќе се сретне со Кукан


Едуард Кукан

Едуард Кукан

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов ќе се сретне со европратеникот и коизвестувач за Македонија во Европскиот Парламент Едуард Кукан, кој вчера разговараше со вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски. Според европратеникот, Македонија ќе добие датум за преговори со Европската унија по решавањето на спорот со името со соседна Грција.
XS
SM
MD
LG