Достапни линкови

logo-print

Тројца студенти од Авганистан исчезнати во Њујорк


Американаксите властите се во потрага по тројцата исчезнати студенти од Авганистан, кои се на четиринеделен студиски престој на државниот колеџ во Њујорк. Властите веруваат дека студентите не се жртви на злосторство. Исчезнати се две девојки и едно момче, кои се дел од 20 -те студенти кои допатува на студентска размена, минатиот месец, во рамки на програма спонзорирана од Стејт Департментот .
XS
SM
MD
LG