Достапни линкови

Тунис-уапсена група поврзана со Бен Али


Слика од неодамнешните протести во Тунис

Слика од неодамнешните протести во Тунис

Властите во Тунис соопштија дека уапсиле вооружена група за која постои сомневање дека е поврзана со поранешниот претседател на државата Зине
Ал-Абедин Бен Али. Во Тунис безбедносната ситуација полека се опоравува по неодамнешниот бран на насилства. Поминаа повеќе од три недели откако Бен Али и најблиските членови на неговото семејство, избегаа од земјата.
Но, во изминатите неколку дена армиски резервисти биле повикани да помогнат во враќањето на редот во земјата.
XS
SM
MD
LG