Достапни линкови

Пакистанските власти соопштија дека три лица биле убиени во денешната експлозија на бомба поставена на пат во северозападната покраина Оракзаи. Се прецизира дека загинале еден цивил и двајца војници кои биле во рутинска контрола.
XS
SM
MD
LG