Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека три лица биле убиени во денешната експлозија на бомба поставена на пат во северозападната покраина Оракзаи. Се прецизира дека загинале еден цивил и двајца војници кои биле во рутинска контрола.
XS
SM
MD
LG