Достапни линкови

logo-print

Тркалезна маса за надлежностите на ДИК


Државната изборна комисија со поддршка на Мисијата на ОБСЕ во Македонија организира тркалезна маса на која ќе бидат разгледувани надлежностите на ДИК во спроведувањето на изборите и гласањето на дијаспората. Притоа ќе се разговара и за предложените измени на Изборниот законик.
XS
SM
MD
LG