Достапни линкови

logo-print

Најмалку 42 лица загинале при пожар во Кина


Најмалку 42 лица загинале а над 90 се повредени при пожар кој настанал во 30-катница во Шангај, јавува државната кинеска новинска агенција. Околу 60 против пожарни возила учествуваа во гасењето на пожарот.Опожарената зграда се наоѓа во најгусто населениот дел од градот.
XS
SM
MD
LG