Достапни линкови

logo-print

Хеликоптер со американски воени лица се урна во Романија


Воен хеликоптер со кој патувале припадници на американските Вооружени сили се урна попладнево во близина на градот Брашов во централниот дел на Романија, јавија романските медиуми. Засега нема информации за евентуални жртви, но ниту за судбината на патниците и членовите на екипажот на хеликоптерот. Повеќето медиуми објавува дека хеликоптерот бил романски, но телевизијата Реалитатја тврди дека леталото и припаѓало на израелската Армија Спасувачките екипи го лоцирале местото на падот на хеликоптерот, кое се наоѓа во планински тешко достапен регион.
XS
SM
MD
LG