Достапни линкови

logo-print

Доверливи информации за војната во Авганистан


Соединтетите американски држави изразија силна осуда за објавувањето доверливи информации за војната во Авганистан. Националниот секретар за безбедносот Џејмс Џонс изјави дека тоа може да претставува ризик за националната безбедност. Документот кој опфаќа операции на американците во Авганистан беше објавен од Њу Јорк Тајмс.
XS
SM
MD
LG