Достапни линкови

logo-print

Авганистанската влада прави напори за спроведување на правото


Американскиот јавен обвинител Ерик Холдер денеска ги пофалил напорите на авганистанската влада да го спроведе владеењето на законот, но предупредил дека има уште многу работа да се направи. Холдер изјавата ја даде по средбата со авганистанските официјални денеска во Кабул .Тој изјавил дека САД се посветени на партнерството со Авганистан и на тоа да им се овозможи на сите авганистански граѓани да имаат пристап до ефикасен и транспарентен судски систем.


XS
SM
MD
LG