Достапни линкови

logo-print

ЕУ ќе продолжи со санкциите спрема Иран


Лидерите на Европска Унија се согласија да продолжат со плановите за построги санкции против Иран. Министрите за надворешни работи се согласиле санкициите да се однесуваат на трговијата, банкарството, осигурување и транспорт. Мерките ќе се однесуваат и врз гасната и нафтената индустрија, забрана за инвестиции, техничка помош и трансфер на технологии.
XS
SM
MD
LG