Достапни линкови

logo-print

Црвен Крст испрати 40 тони медицинска помош во Хаити


Црвен Крст испрати 40 тони медицинска помош во Хаити за да им помогне на илјадниците луѓе кои беа повредени во земјотресот, кој го погоди островот. Потпаролот на организацијата Флоријан Вестфал соопшти дека медицинската помош е доволна за 10 илјади луѓе и има за три месеци. Тим од 11 членови на Црвен Крст, меѓу кои и двјаца кои ќе им помагаат на луѓето да ги пронајдат членовите на своето семејство отпатуваа денеска во главниот град на островот Порт о Пренс.
XS
SM
MD
LG