Достапни линкови

logo-print

Кипар одржа комеморација за претеседателот чии останки беа украдени


Кипар денеска одржа комеморација за претседателот Тасос Пападополос, еден ден отакако неговите останки беа украдени од неговиот гроб. Семејството на Пападополус, кој почина минатата година соопшти дека несветиот чин од страна на ограбувачите предизвикал тага и бес, но тоа неможе да го избрише или закопа делото на Пападополос. Локалните весници шпекулираат дека ограбувачите планирале да бараат откуп од неговото семејството.
XS
SM
MD
LG