Достапни линкови

logo-print

Британија ќе го екстрадира хакерот кој влезе во Пентагон


Британската влада соопшти дека нема да ја спречи екстрадицијата хакерот Гери Меккинон, кој успеа да влезе во компјутерите на Американската Армија. Тој изјави дека всушност истражувал дали постојат вонземјани. Неговиот адвокат соопшти дека Меккинон има некаква форма на аутизам и доколку биде екстрадиран постои ризик да се самоубие.
XS
SM
MD
LG