Достапни линкови

logo-print

Караџиќ се појави пред Трибуналот


Поранешниот лидер на босанските срби Радован Караџиќ денеска се појави во судницата на Хашкиот Трибунал, за првпат откако започна процесот против него. Денеска пред Хашкиот Трибунал се одржува расправа како да продолжи процесот против Караџиќ, кој е обвинет за геноцид и злосторства против човештвото. Караџиќ досега одбиваше да учествува во процесот тврдејќи дека немал доволно време да се подготви.
XS
SM
MD
LG