Достапни линкови

logo-print

Билјана Плавшиќ пристигна во Белград


Поранешниот претседател на Република Српска, Билјана Плавшиќ, попладнево пристигна на аеродромот во Белград,откако беше ослободена од шведскиот затвор. Таа одлежа две третини од 11 годишната казна ,за геноцид и воени злосторства против човештвото во Босна во 1991 и 1992-та година.
XS
SM
MD
LG