Достапни линкови

logo-print

Во бомбашки напади во Ирак 36 загинати


Најмалку 36 ирачки шиити биле убиени во денешниот бран бомбашки напади во Ирак. Во најсмртоносниот напад, во кој биле убиени најмалку 30 луѓе, а 70 повредени, еден маж активирал експлозив во својот автомобил во близина на шиитската џамија во ал Рашидија, кај градот Мосул, соопшти полицијата. Во други три бомбашки напади во Багдад, загинале уште шестмина шиитски муслимани.
XS
SM
MD
LG