Достапни линкови

logo-print

Интерпол ќе ги бара бомбашите од Мумбаи


Пакистан побара од Интерпол да распише потерница за тринаесеттемина осомничени за минатогодишните напади во индискиот град Мумбаи.
Во нападите во Мумбаи од ноември 2008 година загинаа 166 луѓе. За нападот е обвинета групата Лашкар е Таиба, која има седиште во Пакистан. Индија се жали дека Пакистан не прави доволно, за да ги уапси одговорните за нападот.
XS
SM
MD
LG